גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

מפגשי סמסטר חורף התחדשו

סמסטר חורף 2021:

03.11.2021  "בוא שיר עברי", המוסיקה הישראלית והשפה העברית -
ד"ר רוביק רוזנטל והזמר יוני אילת. פסנתר: גלעד שפירא

הזמר הישראלי תרם תרומה חשובה לשפה העברית לאורך שנות המדינה. כותבים כמו חיים חפר, נעמי שמר, יורם טהרלב, אהוד מנור, רחל שפירא, דני סנדרסון ורבים השפיעו על השפה. אהבנו ועודנו אוהבים לשיר את השירים האלו, לזכור את המילים וללמוד על הדרך עברית בהנאה ובחיוך. מופע ושיחות קצרות בין השירים על השפה המשתקפת בהם.

 

17.11.2021 "השחקן והבמאי צביקי לוין יוצא עם הצופים למסע מחקרי מרתק בעקבות יצירתו של שלום עליכם, "טוביה החולב", אשר נכתבה בפלך קייב בשנת 1895 והתגלגלה להיות אחת מן היצירות היהודיות המצליחות ביותר, אשר כבשה כל פסגה אפשרית של התרבות הפופולרית. בהרצאה זו, תוך צפייה בקטעי ארכיון נדירים ותגליות מרתקות, נרד לשורש סוד הקסם של המרד הבין דורי והמהפכה התרבותית, אשר יצרו את הקרקע הפוריה למסע המופלא של טוביה החולב מהשטייטל לברודוויי" צביקי לוין הוא שחקן ובמאי תיאטרון, חוקר תרבות פופולרית ומרצה.

 

24.11.2021   אפגניסטן - שובו של הטליבאן, איתי אנגל
בימים אלה, אל מול העיניים המזועזעות של העולם, מתחוללת באפגניסטן דרמה היסטורית. הג'יהאדיסטים של הטליבאן, אותו ארגון שאירח בזמנו את בן לאדן ואל קאעידה, ותחת משטרו תוכננה מתקפת הטרור שהפילה את מגדלי התאומים בארה"ב, חזרו לשלטון. 20 שנה ניסו האמריקאים להילחם בהם - זו היתה המלחמה הארוכה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב - והם כשלו. המשטר שסיפק השראה לדאע"ש ולג'יהאד העולמי, שמתייחס לנשים בצורה הכי מזעזעת על פני כדור הארץ, מבסס כעת אמירות אסלאמית באפגניסטן ויהווה אבן שואבת לארגוני טרור מכל העולם.
איתי אנגל, זוכה פרס סוקולוב לעיתונאות, היה כמה פעמים באפגניסטן ותיעד את המלחמות שם. בהרצאה מרתקת, המשלבת תיעוד בלעדי של מה שצילם שם, נבין איך זה קרה. מי הם הטליבאן, כיצד, הודות לאוסמה בן לאדן הם הצליחו להביס את יריביהם ולהגיע לשלטון, איך בכזו קלות קרעו לגזרים צבא שארה"ב השקיעה בבנייתו 20 שנה, ומי הם הלוחמים היחידים באפגניסטן שמתארגנים כעת להילחם בטליבאן.

 

15.12.2021  נועם סמל מנכ"ל תיאטרון הבימה, משוחח על חנוך לוין ויצירתו, כמי שליווה אותו במהלך עבודתו בתיאטרון. השחקן רמי ברוך ושחקן נוסף יבצעו קטעים מתוך מחזותיו.
נועם סמל כיהן כמנכ"ל תיאטרון הקאמרי ותיאטרון חיפה והיה קונסול התרבות של ישראל בארה"ב.

22.12.2021  הפזמונאית והמשוררת רחל שפירא יחד עם הזמרת חני דינור חוברות למסע משותף. רבים משיריה של רחל הפכו חלק מפס הקול הישראלי – אדבר אתך, כמו צמח בר, היי שקטה, אנשי הגשם ועוד.
חני תבצע את שיריה של רחל ורחל תאפשר לקהל להתוודע לסיפורים מאחורי השירים.
פסנתר והפקה מוסיקלית – רמי הראל.

 

 לתשומת לבכם, ייתכנו שינויים במועדים או בנושאי ההרצאות מסיבות שאינן תלויות בנו
שימו לב לפני כל מופע לגבי שינויים

10 נובמבר 2021

צטרפו לרשימת דיוור