ארגון הסגל האקדמי בטכניון
מידע

העלאת מודעות בנושא מניעת סרטן המעי הגס

הידעת? -  כל יום מתים בישראל  כ- 5 נשים וגברים מהמחלה ועוד כ 10 חולים נוספים מאובחנים בה.

 

לקחת אחריות על בריאותכם ולהבטיח לעצמכם להיבדק בהקדם כדי למנוע את סרטן המעי הגס - זוהי צרה שניתן (ברוב המקרים) למנוע!

המחלה תוקפת נשים וגברים ללא אתרעה מוקדמת, הפוליפים מתפתחים במעי הגס כמו פצצת זמן מתקתקת במשך 5-10-15 שנים. ל- 1 מכל 3 מעל גיל 50 יש כבר פוליפ במעי אשר אינם מתגלים אלא כשהמחלה מתפרצת.  אז הסיכויים להחלמה אינם טובים.

אבל יש פתרון מיידיניתן למנוע את המחלה: בדיקת הקולונוסקופיה והסרת הפוליפ שאינו סרטני (אם קיים) מבטיחה שנים של בריאות ושקט נפשי.

קולונוסקופיה היא בדיקה מעולה עם תדמית גרועה - היא מתבצעת במיכשור משוכלל, תחת טשטוש, ללא כאב ובסיכון נמוך מאד. נכון, ההכנה היא השלב המטריד אבל כדאי להתאמץ. לאחרונה הכניסו לשימוש חומר חדשני בכמות קטנה וטעם סביר.

 כל התשובות באתר של עמותת שמיר:

 כדי לסייע לכם להבין את הסיכון לכל אחד מאיתנו ואת השיטות למניעת המחלה - השקנו אתר המיועד לכל החוששים והמתלבטים. אנו מפעילים קמפיין כלל ארצי במטרה להעלות את המודעות של ציבור המבוגרים לסיכון מהמחלה וכדי לעודד את כולם להבדק. הכנסו לאתר של שמיר , קראו על המחלה ועל הבדיקה+טיפול המומלצים.  מצורפת שם רשימה של המכונים בכל בתי החולים בארץ. התקשרו למכון המתאים לכם כדי לקבוע תור לבדיקה. זאת תהיה ההחלטה החשובה שתעשו לשמור על בריאותכם.

תנו לנו 3 שעות ונבטיח לכם 10  שנים שקטות

 

לפני מספר חודשים הפקנו סרטון המתאר את הבדיקה ואת ההכנה לניקוי המעי.  להפתעתינו, השפה החזותית משפיעה והסרטון עובר מאחד לשני באופן עצמאי.  מספר הצופים עבר את ה 25,000 וקצב המבקרים באתר עלה פי 5 והגיע ל- 10,000 בחודש.  בעקבות כך התורים לבדיקת הקולונוסקופיה במכוני גסטרו רבים התארכו למספר חודשים. כנראה שרק בזכות הסרטון הזה הצלנו השנה כמה עשרות נשים וגברים ואולי יותר ממחלה נוראית ומוות.